czwartek, 5 czerwca 2014

Marokańskie inspiracje

Maroko to państwo znajdujące się w zachodnio-północnej Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Graniczy z Algierią, Saharą Zachodnią, Ceutą i Melillą. Należy do państw Maghrebu.
Stolicą tego kraju jest Rabat. Największymi miastami Maroka są Marakersz, Fez i Casablanca. Maroko to kraj wielu kontrastów przyrodniczych: przecinające kraj góry Atlas, wybrzeże Atlantyku z szerokimi plażami, oazami, gajami oliwkowymi, daktylowymi i pomarańczowymi, a od południa i wschodu wdzierającymi się piaskami Sahary. To malowniczy kraj z licznymi zabytkami, niepowtarzalną architekturą, historią i kulturą. Z pewnością przyciąga głębią smaków i aromatów, paletą barw i egzotyką. Nie dziwi zatem fakt, że Maroko jest inspiracją dla wielu projektantów i artystów. Bogate wzornictwo, naturalne surowce, różnorodność tkanin i tworzyw oraz kolorowe mozaiki, to cechy charakterystyczne tego rejonu świata. Dlatego też, w dzisiejszym poście zamieszczam garść marokańskich inspiracji, które mogą stać się drogowskazem przy urządzaniu naszych czterech kątów :)

Źródło: Pinterest

Słonecznego dnia!

2 komentarze:

  1. Mi się bardzo podobają, jeśli całość jest przemyślana, czyli tak jak napisałaś, jeśli wnętrze jest minimalistyczne. Niestety z tego, co słyszałam to oryginalne marokańskie płytki są raczej drogie.
    Ja w mieszkaniu nie mam orientalnych akcentów, aczkolwiek te lampy na pierwszych zdjęciach bardzo mi się podobają. Na razie mam takie przypominające lampy przemysłowe, ale od dawna chciałam je wymienić na jakieś ładniejsze. Więc kto wie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pełną ofertę płytek marokańskich możemy poznać m.in. na stronie: http://www.kolorymaroka.pl/category/plytki-cementowe-podlogowe. Prawdą jest, że płytki nie należą do najtańszych, ale są naprawdę niezwykłe. Mogą stanowić akcent we wnętrzu, np. na jednej ze ścian we wnętrzu lub na środkowej części podłogi. Życzę Pani powodzenia w urządzaniu własnych czterech kątów. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń