poniedziałek, 23 listopada 2015

Płatki śniegu

Dziś we Wrocławiu spadł pierwszy śnieg :) Nagle świat stał się bialusieńki. Cudnie! Od razu pomyślałam o tym, jak właśnie spadające płatki śniegu stają się inspiracją do tworzenia wielu pięknych, zimowych kolekcji do domu i nie tylko. A ponieważ w ostatnich latach taki widok za oknem jest rzadkością, to dzięki licznym dodatkom możemy zatrzymać zimę w naszych wnętrzach. Płatki śniegu zdobią poszewki na poduszki, pledy, lampiony czy obrusy.

Dacon-Design-architekt-HomeYou-SwietaDacon-Design-architekt-HomeYou-Swieta

Błyszczące w słońcu płatki śniegu, oszronione gałęzie i drzewa, zamarznięte krople deszczu były inspiracją do stworzenia zimowej kolekcji biżuterii marki Pandora.

Dacon-Design-blog-Pandora-Swieta-zimowa-kolekcja
Spokojnego tygodnia :)

2 komentarze:

  1. Ja już intensywnie myślę o świętach, nie mogę się doczekać aż spadnie śnieg! W tym roku wymyśliłam, że to poinsecja będzie - dosłownie - gwiazdą świąt :) Chcę się otoczyć białymi poinsecjami, trochę z nich użyć do zrobienia stroików czy wieńca na drzwiach, ale królować mają żywe rośliny. Standardowe motywy świąteczne znudziły mi się, szukałam czegoś innego i to mi wpadło do głowy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Poinsecja, roślina pochodząca z Meksyku, zwana popularnie Gwiazdą Betlejemską, to świetny wybór. Ozdoby świąteczne wykonane samodzielnie z całą pewnością będą niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Do ich wykonania możemy wykorzystać wspomnianą poinsencję, szyszki (barwione w różnych kolorach), gałązki świerku, jodły lub sosny, kawałki drewna, owoce dzikiej róży, rajskie jabłuszka. Wspaniałą ozdobą może być również choinka z piór. Podstawę takiej choinki stanowi zwinięty w stożek kawałek kartonu, na który naklejamy kolejne rzędy piór. A np. giętkie gałęzie posłużą nam do wykonania wieńca, kuli lub ... renifera. Jak widać pomysłów na ozdoby świąteczne jest bardzo wiele, a ich wspólne wykonanie to doskonała frajda dla całej rodziny. Polecam i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń