piątek, 8 kwietnia 2016

Brazylijska feria kolorów i wzorów we wnętrzach

Czy można połączyć brazylijski temperament ze skandynawskim spokojem? Paletę niesamowitych kolorów i wzorów z minimalistycznym wnętrzem? Okazuje się, że można :) Projektantka Mette Nissen z Creative Leader stworzyła dla marki Ikea świetną kolekcję mebli i dodatków - Tillfälle. Wspólna podróż do São Paulo Mette i projektantów z jej zespołu pokazała, że pomysł stworzenia kolekcji na bazie dwóch kultur jest strzałem w dziesiątkę. Swych inspiracji poszukiwali w licznych muzeach, galeriach, restauracjach, targach i na brazylijskich ulicach. To wszystko, co zobaczyli i czego doświadczyli będąc w São Paulo znalazło swe odzwierciedlenie w produktach serii Tillfälle. Brazylia to nie tylko fantastyczna kolorystyka i wzory, ale przede wszystkim gorące rytmy. Projektanci Ikea stworzyli krzesło wzorowane na bębnie. Krzesło pełni dwie funkcje: siedziska i instrumentu muzycznego.


Dacon-Design-architect-blog-TILLFÄLLE-IKEA

Kolekcja Tillfälle w salonie

Jeśli chcielibyśmy wprowadzić kolory i wzory do naszej łazienki lub kuchni, to szczególnie polecam płytki ceramiczne w formacie 15/15 cm. Możemy je zestawiać w dowolny sposób, tworząc wspaniałe aranżacje naszych ścian. Taka kolorowa układanka może być wspaniałą zabawą, która po położeniu na ścianie będzie wprowadzała radosną atmosferę. Energia do codziennego życia gwarantowana :)

Dacon-Design-architect-blog-TILLFÄLLE-IKEA
Kolekcja Tillfälle w kuchni i łazience

A na weekend polecam szaleństwo w rytmach brazylijskiej samby ... Radości i zabawy życzę!

2 komentarze:

  1. To z pewnością rewolucja dla fanów ikeowskiego designu : ) Pewnie wiele osób złapie brazylijskiego bakcyla i zainwestuje w soczyście kolorowe dekoracje. Wydaje mi się, że monochromatyczność i biel w 150 rożnych odcieniach na dłuższą metę każdemu mogą się znudzić. Jednak sama nie zdecydowałabym się na kolorową komodę czy płytki, wolę energetyczne dodatki, które można do woli przestawiać i wymieniać. PS: Krzesło z bębnem jest genialne : )

    OdpowiedzUsuń
  2. Brazylijska oferta Ikei to energetyczna bomba :) Myślę, że znajdzie swoich fanów. Wiele osób pokochało białe kuchnie. A gdyby tak do nich dorzucić ścianę z kolorowych płytek? Taka feria kolorów nad blatem kuchennym może zachęcać do wspólnego, radosnego gotowania :) Zgadzam się - krzesło z bębnem to super pomysł. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń