wtorek, 27 maja 2014

Haute couture we wnętrzach

Pokazy mody na wiosnę-lato 2014 już za nami. Zarówno w Londynie, Paryżu jak i w Mediolanie królowały wzory. To one właśnie zagościły we wnętrzach.


Spring/Summer 2014. Milan Fashion Week
Kwiaty rosną na ścianach i meblach. Motyle, ważki, ptaki siadają na poduszkach, tapetach czy porcelanie.


Taffeta Sofa Orange by Alvin Tjitrowirjo

Wzory geometryczne, kropki, paski coraz odważniej szturmują nasze wnętrza. A fauna i flora na czarnym tle to niewątpliwie hit sezonu.


Peter Pilotto. Spring/Summer 2014

Spring/Summer 2014. Milan Fashion Week
Komoda. Projekt: DACON DESIGN
dcngallery.pl
Nest Sofa Flower Bits by Marcel Wanders

Jeśli chodzi o najmodniejsze kolory, to zdecydowanie rządzą pastele. To dzięki tym barwom, osoby mniej odważne będą mogły zdecydować się na modne w tym sezonie wzory. W pastelowych odcieniach będą wyglądały subtelnie i delikatnie.

Spring/Summer 2014. Milan Fashion Week
Jardin Boheme Collection by Harlequin

A jak zrobić modne, wzorzyste wnętrze i nie zwariować? :) Przede wszystkim znaleźć jedną cechę wspólną dla wzorów, które chcemy wprowadzić do danego wnętrza, np. kolor, skalowanie deseni. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wzoru na jednej ze ścian. Pozostałe ściany należałoby wówczas pomalować w jednym kolorze nawiązującym do barwy wybranego wzoru. Jeśli jednak obawiamy się dużych, wzorzystych powierzchni, to zdecydujmy się na kilka dodatków w modne desenie i motywy: poduszek, dywanów, grafik na ścianę. Będzie modnie i kolorowo! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz