piątek, 20 marca 2015

Zentangle

Zentangle to sposób na tworzenie pięknych obrazów za pomocą powtarzających się wzorów. A wszystko odbywa się bez zasad, reguł i przede wszystkim bez stresu. Takie swobodne gryzmolenie daje wiele radości, swobody, rozluźnienia. Pobudza kreatywność, rozwija manualnie. Wspomaga w leczeniu depresji i bezsenności. I najwspanialsze w tym wszystkim jest to, że za pomocą własnych gryzmołów, możemy sami dla siebie stać się lekarzami naszych dusz i umysłów:) Każdy z nas świadomie lub mniej świadomie może również stać się artystą. Wystarczy do tego kartka i czarny pisak. Zentangle stało się również ulubionym sposobem na tworzenie swoich dzieł nie tylko na papierze. Bardzo podobają mi się prace dwóch artystów: Yosuke Goda i Mariano Padilla, które wyszły poza format zwykłego papieru.

Dacon-Design-interiors-Zentangle-Yosuke-Goda

Dacon-Design-interiors-Zentangle-Yosuke-Goda

Dacon-Design-interiors-Zentangle-Mariano-Padilla

Dacon-Design-interiors-Zentangle-Mariano-Padilla

Oczywiście zentangle może śmiało zagościć w naszych wnętrzach. Wystarczy w drukarni zamówić obraz, plakat lub tapetę z dowolnym wzorem wykonanym tym sposobem. A jest naprawdę w czym wybierać :)

Dacon-Design-interiors-Zentangle-DCN-Gallery-Plakaty-Obrazy-Tapety

Dacon-Design-interiors-Zentangle-DCN-Gallery-Plakaty-Obrazy-Tapety

Radosnego gryzmolenia :)


1 komentarz:

  1. Do nas ta moda chyba dopiero wchodzi, tylko że na razie w książkach - mam "Zentangle twórczy relaks" i na pewno po ćwiczeniach też będę takie cuda malować na ścianach :) Co prawda nie chce mi się wierzyć, że pomoże mi to w uleczeniu duszy, ale może warto spróbować ;)

    OdpowiedzUsuń