czwartek, 24 marca 2016

Nowy Jork nieopodal Wrocławia

Pod tym nieco przewrotnym tytułem posta kryje się najnowszy projekt wnętrza domu. Zawsze chciałam zająć się aranżacją domu w stylu nowojorskim. Teraz mam taką okazję i cieszę się bardzo z tego faktu. Zatem na jakichś czas zostawiam Skandynawię, by popłynąć w stronę wybrzeża Atlantyku. W północno - wschodniej część Stanów Zjednoczonych leży Nowy York. To tu podglądam wnętrza apartamentów, aby zgromadzić w głowie jak najwięcej inspiracji przydatnych do pracy nad najnowszym projektem wnętrza domu. Wnętrza w stylu nowojorskim są eleganckie i komfortowe. Ich eklektyzm wynika z różnorodności kulturalnej mieszkańców tego wspaniałego miasta. Znajdziemy w nich wiele dekoracji w stylu art deco, vintage, orientu czy etno. I choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że taka mieszanka stylów nie będzie ze sobą współgrała, to jednak wszystko stanowi spójną całość i wygląda naprawdę dobrze. Dominującym kolorami we wnętrzach nowojorskich są biele, beże, szarości, błękity i czerń. Odnajdziemy w nich mnóstwo różnorodnych lamp sufitowych, ściennych czy podłogowych. Dodatki w postaci ram obrazów, luster, donic, lampionów czy ozdobnych naczyń, błyszczą dzięki chromowanej powłoce. Połyskują również drewniane meble. Istotną sprawą we wnętrzach w stylu nowojorskim jest symetria, np. dwie symetrycznie ustawione kanapy, stoliki, lampy, obrazy. Dzięki zastosowaniu symetrii, wnętrza są uporządkowane i dobrze odbierane przez użytkowników. Często do aranżacji ścian używana jest tapeta w duże wzory, zarówno klasyczne jak i geometryczne. Ważną rolę pełnią również piękne dywany.


Dacon-Design-architect-Design-project-NewYork-style

Dacon-Design-architect-Design-project-NewYork-style-styl nowojorski

A skoro już jesteśmy w Nowym Yorku to warto zajrzeć na wyspę Long Island. Znana z długich plaż wyspa jest idealnym miejscem do letniego wypoczynku. Najsłynniejszym miejscem wyspy jest miejscowość Hampton, od której wzięła się nazwa stylu urządzania wnętrz. Wnętrza utrzymane w stylu Hampton są eleganckie i komfortowe. Stonowana paleta barw, naturalne drewno czy wiklina, dobrej jakości materiały wykończeniowe i dekoracyjne to cechy charakterystyczne tego stylu. Tu zgraną parę tworzą luksusowe meble z rustykalnymi dodatkami. We wnętrzach utrzymanych w stylu Hampton odnajdziemy duże, wygodne kanapy, szklane stoliki, połyskujące złotem komody czy czarno - białe zdjęcia. Ozdobę okien często stanowią wewnętrzne drewniane okiennice, tzw. shutters. Z całą pewnością wnętrza w tym stylu są bardzo przytulne i sprzyjają dobremu odpoczynkowi jego mieszkańców. 

Dacon-Design-architect-Design-project-house-Hampton-style

Zarówno styl New York jak i Hampton będzie stanowił dla mnie jedynie inspirację do tworzenia projektowanego wnętrza domu. Myślę, że wiele klasycznych elementów obu stylów będę chciała zestawić z elementami nowoczesnymi. Najważniejsze, aby stworzyć dom do którego się chętnie wraca.

Agnieszka ♥


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz