Pages

Meksykańska fiesta

Dziś zabieram Was do Meksyku :) 
Meksyk to kraj położony w południowej części Ameryki Północnej. Od północy sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonym a od południa z Gwatemalą i Belize. Od zachodu opływają go wody Oceanu Spokojnego, a od wschodu Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego. Jego stolicą jest miasto Meksyk, który stanowi jedną z największych aglomeracji miejskich na świecie.
Meksykańskie wnętrza to feria barw, bogactwo dekoracji. Osoby przebywające w takich wnętrzach z całą pewnością ulegną atmosferze radości i swobody. Wystrój wnętrz meksykańskich to wpływ wielu kultur, jakie w ciągu wieków przetaczały się przez kraj. Odnajdziemy tu inspiracje sztuką hiszpańską, indiańską, metyską czy też prekolumbijską. Niemal w każdym meksykańskim wnętrzu zobaczymy fotel equipales, sombrero, gitarę iguela, ceramiczne figurki, a nawet żywe ptaki. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na podróż do Meksyku, to sami stwórzmy meksykański klimat w naszych czterech kątach lub w ogrodzie. Korzystajmy z kolorowych inspiracji. Wprowadźmy do wnętrz zieleń, turkus, kobaltowy niebieski, krwistą czerwień albo nasycony pomarańczowy czy żółty, a dla kontrastu czerń, biel i grafit. Wielobarwne kwiaty, wzorzyste tkaniny, muzyka i pyszna tortilla to nasze szaleństwo, na które każdy z nas może sobie pozwolić! I niech będzie jak na obrazach Fridy Kahlo - barwnie i zmysłowo.
Źródło: Pinterest

A może tapeta z czaszkami? Myślę, że to ciekawy pomysł. A skoro czaszki, to warto wspomnieć o najstarszym meksykańskim święcie, czyli Dia de los Muertos. Jest to święto czczące pozagrobowe życie zmarłych i więzy rodzinne. W trakcie obchodów tego święta ważną rolę spełniają Sugar Skull, czyli czaszki z cukru doprawione czekoladą i tequillą. Święto Zmarłych w Meksyku jest świętem niezwykle radosnym. Meksykanie wierzą, że życie na ziemi jest jedynie iluzją, a śmierć to krok ku lepszemu. Aby pokonać strach przed śmiercią i cieszyć się życiem Sugar Skulls malowane są w radosne wzory i kwiaty. 


Sugar Skull Wallpaper Designed by Emily EvansBrak komentarzy:

Prześlij komentarz