poniedziałek, 12 maja 2014

Wroclove Design FestiwalMiędzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów to wydarzenie promujące europejską sztukę i design. Festiwal łączy ze sobą świat architektury, sztuki, wzornictwa i biznesu. W ramach festiwalu zorganizowane będą liczne wystawy, warsztaty, spotkania i wykłady. Celem festiwalu jest przybliżenie odbiorcom designu przyjaznego, otwartego na ludzkie potrzeby, pozwalającego na stworzenie mądrego i dobrze urządzonego świata bez jakichkolwiek barier. Dzięki festiwalowi, każdy z uczestników będzie miał okazję poznać wielu polskich i europejskich designerów. Festiwal podzielono na 8 stref.
I tak m.in. w strefie MOBILE DESIGN zobaczymy "ruchomy" design: samochody, rowery, mobilne meble, poruszające się zabawki i wiele innych. Zwiedzający będą mogli każdy z zaprezentowanych projektów przetestować. Szykuje się okazja do dobrej zabawy!
Strefa DESIGN + TECHNOLOGIE zostanie stworzona po to, abyśmy zrozumieli na czym polega design thinking. Poznamy założenia, dzięki którym projektanci wykorzystują innowacje pozwalające projektować w nieznany dotąd sposób. 
Ciekawie zapowiada się również strefa DESIGN - OPEN SPACE. W tej strefie poznamy 32 projekty wyłonione w ramach konkursu zorganizowanego pod tym samym tytułem. Projekty te mają nas wzbogacić jednocześnie zaspakajając, kształtując bądź określając. Odwiedźmy zatem tę strefę, aby się o tym przekonać.


Z programem festiwalu możemy zapoznać się na stronie organizatora: http://wroclovedesign.pl/

Zapraszam do Wrocławia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz